Rozvodový advokát - prízrak dôb minulých

Autor: Aleš Hodina | 29.3.2011 o 18:26 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  23x

Stretol som sa nedávno s jedným advokátom. Hneď na úvod sa mi nezabudol pochváliť, že advokáta robí už vyše 30 rokov. Ani nemusel. Z toho, kde sa zastavilo jeho myslenie, by to spoznal asi každý.

Pýtal sa ma na môj boj o syna. Hovorím, že by som ho chcel do výlučnej alebo striedavej starostlivosti. "Tak na striedavku rovno zabudnite," poučuje ma. "Striedavá starostlivosť je nezmysel, ktorý sem prišiel odniekiaľ zo Škandinávie. Ja viem, je to v zákone, ale je to mŕtvo narodené dieťa."

"A výlučná starostlivosť? Ak matka nie je narkomanka alebo prostitútka, nemáte vôbec šancu." Pripomínam, že ani ja nie som narkoman či prostitút. Márne. "Najlepšie bude, keď nebudete matku provokovať. Aby ste aspon mal so synom nejaký styk. Až mu bude takých jedenásť, môžete si požiadať o zmenu výchovy."

"Dobre," vravím, "ale do tej doby ho bude vychovávať matka, ktorá mu rozbila rodinu. Bude sa učiť jej vzorce správania. A môže ho proti mne aj očkovať, takže v jedenástich ku mne nebude chcieť." Na to už odpovedať nedokázal.

Samozrejme, že som si pomyslel svoje. Čo ale taký nešťastný otecko, ktorému manželka práve vykradla byt a uniesla deti? Ako na neho takéto "rady" zapôsobia? Veľa otcov sa potom ani nesnaží získať deti do starostlivosti. Podobní "odborníci" im vysvetlia, že nemajú šancu. A potom sa povie, že muži nemajú o deti záujem.

Otcovia, neverte im. Ste rodičmi rovnako ako mamy. A advokátov si dobre vyberajte.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Marek Vagovič: Fico sa potrebuje udržať, aby sa kauzy nevyšetrili

Niektorí novinári berú Ficove výroky o prostitútkach príliš osobne, tvrdí novinár Marek Vagovič.

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Žiaden záujemca neponúka cenu, ktorá by uspokojila U. S. Steel. Predaj neuzavreli.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?